Warkocz francuski

2011.06.20

Warkocz francuski to prosta, klasyczna i bardzo efektowna fryzura. Jeśli nabierzesz trochę wprawy możesz śmiało zaplatać go z różnych części włosów, aby uzyskać ciekawe i ponadczasowe fryzury.

Metoda zaplatania warkocza francuskiego:
1.    Zaplatanie warkocza zacznij od najprostszego i najbardziej klasycznego, w ten sposób zdobędziesz potrzebne Ci doświadczenie i wprawę.
2.    Dokładnie rozczesz włosy za pomocą grzebienia lub szczotki, tak, aby w żadnej ich części nie były splątane. Zaczesz włosy do tyłu.
3.    Wydziel z włosów tę ich część, z której chcesz zrobić warkocz. Dobrze jest wykonać z tej części kształt litery V ułożonej do góry nogami w tyle głowy, ale możesz ułożyć warkocz również w innej części głowy w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Możesz zacząć zaplatać włosy niżej lub wyżej, ten ułożony niżej będzie łatwiejszy do wykonania i nieco grubszy.
4.    Rozdziel włosy na trzy pasma, jak przy zwykłym warkoczu. Upewnij się jednak najpierw czy włosy są rzeczywiście dobrze rozczesane.
5.    Przytrzymaj lewą część włosów lewym małym palcem i przenieś prawe pasmo włosów do lewej ręki łącząc je ze środkową częścią włosów. Środkowe pasmo przenieś do prawej ręki.
6.    Do części włosów po prawej stronie dodaj kolejne pasmo włosów ułożonych niżej, z prawej strony głowy.
7.   Skrzyżuj teraz lewą część włosów z pasmem środkowym Prawe pasmo włosów uchwyć małym palcem i obróć lewą rękę, aby uchwycić lewą część prawą ręką. Tę nową lewą część uchwyć teraz w prawą rękę.
8.    Po raz kolejny dodaj kolejną partię wlosów, tym razem do pasma z lewej strony.
9.   Skrzyżuj prawe pasmo włosów ze środkowym, chwyć lewe pasmo małym palcem i obróć prawą rękę, aby chwycić prawą część włosów lewą dłonią, a następnie przenieś nową prawą część do lewej ręki.
10.  Dodaj kolejną część włosów do prawego pasma. Powtarzaj te czynności, aż warkocz będzie spleciony, aż do tej części głowy, w której chcesz go spiąć lub zaplataj dalej włosy i zwiąż na końcu gumką do włosów.

Porady:
Nie da się ukryć, że wykonanie warkocza francuskiego nie jest łatwe i najpierw czeka nas, co najmniej kilka prób. Dobrze jest, więc najpierw zapoznać się z instrukcjami, jak go zrobić, a następnie przystąpić do ćwiczeń. Warkocz ten musi być zwarty, ale nie może się zbyt mocno trzymać głowy, potrzebne jest więc wyczucie. Warkocz nie powinien być również zbyt luźny, ponieważ nie będzie dobrze wyglądał, a poza tym nie będzie również zbyt wygodny. Ważną wskazówką jest to, ze lepiej wykonuje się ten warkocz siedząc, nasze ręce nie mogą być w żaden sposób ograniczone. Jeśli opanujesz podstawowy splot, możesz ćwiczyć również inne jego odmiany, np. warkocz holenderski, który różni się od francuskiego tym, że włosy podkładamy pod środkową część, zamiast przekładając nad nią. Jest również warkocz typu „frencz over”, który prowadzimy od jednego ucha do drugiego, a pomijamy tylną część włosów. Do tego typu warkocza podobna jest również „korona”, gdy warkocz oplata całą głowę. Ważne jest to, aby przy każdym zaplataniu warkocza dobierać taką samą ilość włosów, w innym przypadku warkocz będzie niesymetrycznie obciążony. Pamiętać należy również o tym, że taka sama grubość każdego pasma powoduje, że warkocz po prostu lepiej wygląda. Cienkie pasma będą wpływały na to, że warkocz może wyglądać zawile, a grube- prościej. Najlepiej jest wykonywać warkocz ustawiając się tyłem do dużego lustra i ustawiając małe lusterko pod takim kątem, aby widzieć tył głowy i warkocz. Dzięki temu mamy pewność, że wykonany go równo i że będzie efektownie wyglądał. Jeśli wykonujemy warkocz komuś, końcówki włosów możemy przypiąć do warkocza wsuwką. Aby utrwalić dzieło można spryskać splot lakierem do włosów lub nałożyć na włosy trochę żelu. Jeśli nie potrafisz uzyskać efektu końcowego z dolną częścią warkocza spróbuj nie pleść go na wysokości karku, możesz to zrobić zaplatając warkocz do końca i przypinając go pod warkoczem na wysokości karku i przesunąć do góry. Każdy może się nauczyć takiego splotu, ale wymaga to ćwiczeń i odrobiny cierpliwości.

Ostrzeżenia
Warkocz francuski wymaga długich lub średniej długości włosów. Podczas zaplatania warkoczy mogą Cię boleć ręce, zwłaszcza, jeśli nie doszłaś jeszcze do wprawy. Odginaj ramiona do przodu i oprzyj o jakąś powierzchnię, aby ręce mogły odpocząć. Pamiętaj jednak cały czas o mocnym trzymaniu warkocza. Żelu, którym chcesz utrwalić warkocz używaj na mokre włosy, w innym wypadku mogą stać się klejące. Unikaj tego środka, jeśli masz włosy z problemem przetłuszczania się, może je to zbytnio obciążyć.

Czego potrzebujesz?
- grzebień o szerokich ząbkach lub szczotka
- gumka do włosów lub/i wstążka
- spinki
- lakier do włosów lub żel
- lustro
 

  0 wykop
  Wydrukuj artykuł Poleć znajomym 10625 wyświetleń
  Oceń artykuł:
   
   
   
   
   
   

  Komentarze (0)

  Wpisz swoja opinię na temat artykułu

  Brak komentarzy przypisanych do tego artykułu